علت بسته نشدن درب لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از کاربردی ترین لوازم خانگی به شمار می رود که همه روزه به منظور شست و شوی انواع پوشاک مورد استفاده قرار خواهد گرفت، اما این دستگاه نیز همانند دیگر لوازم خانگی برقی، ممکن است با خرابی هایی روبرو شود که بروز این اختلالات کارکرد آن را با توقف یا مشکل روبرو سازد، یکی از خرابی های رایج در ماشین های لباسشویی بسته نشدن درب آن خواهد بود که دلایل متعددی را شامل می شود، در این مقاله به بررسی این مسئله و راهکارهایی جهت جلوگیری و یا رفع آن خواهیم پرداخت در ادامه مطلب با الیس سرویس همراه باشید.

 

چرا درب ماشین لباسشویی بسته نمی شود

بروز این اختلال می تواند ناشی از ایراد در قطعات مختلف لباسشویی باشد، قطعاتی نظیر لولای درب، لاستیک دور درب، قفل، دستگیره، اتصالات و یا میکروسوئیچ که در صورت وجود خرابی در هر بخش ذکر شده ممکن است، چرخه کارکرد دستگاه متوقف شده و یا با اختلال مواجه شود.

 

خرابی برد

برد لباسشویی یکی از بخش های اصلی دستگاه می باشد که فرمان به بخش های مختلف لباسشویی جهت انجام گیری شست و شو را بر عهده دارد، در صورت بروز هرگونه اختلال در این قطعه، بعد از بسته شدن درب لباسشویی برد دستگاه نمی تواند قفل شدن درب را شناسایی و در نهایت فرمان ادامه کار را به ماشین لباسشویی شما بدهد.

 

قطعی در اتصالات

در برخی از مواقع به علت بروز قطعی در سیمکشی داخلی مابین قطعات و سنسور ها ممکن است تا بسته شدن درب دستگاه توسط برد شناسایی نشود و همن مسئله موجب عدم انجام گیری مراحل شست و شو در ماشین لباسشویی شما خواهد شد.

 

شکستگی دستگیره درب و لولا لباسشویی

شکستگی دستگیره و لولای درب ماشین های لباسشویی یکی از رایج ترین اختلالاتی خواهد بود که موجب عدم بسته شدن درب دستگاه و یا باز شدن آن و در نهایت انجام گیری مراحل شست و شو توسط ماشین لباسشویی خواهد شد، این مسئله بیشتر به دلیل جنس پلاستیکی دستگیره درب در اکثر مدل ها و یا استفاده نادرست از دستگاه رخ خواهد داد.

 

خرابی میکروسوییچ لباسشویی

میکروسوییچ قطعه ای کوچک جهت اعلان فرمان بسته شدن کامل درب و انجام گیری مراحل بعدی کارکرد لباسشویی خواهد بود که در صورت بروز هرگونه اختلال در آن ممکن است تا درب دستگاه بسته نشود و یا اعلان کارکرد به بخش فرمان ارسال نشود.

 

خرابی لاستیک دور درب لباسشویی

در برخی از مواقع به علت به پایان رسیدن عمر مفید لاستیک دور درب دستگاه و یا بروز انواع پارگی و اختلالاتی نظیر آن ممکن است با عدم بسته شدن درب در ماشین لباسشویی خود مواجه شوید که به منظور برطرف سازی این مسئله می بایست لاستیک دستگاه را با لاستیک جدید جایگزین کنید.

 

پر بودن بیش از حد دیگ لباسشویی

دقت داشته باشید تا به هیچ عنوان، بیشتر از حجم و ظرفیت استاندارد لباسشویی درون آن لباس قرار ندهید، این مسئله علاوه بر ایجاد اختلال در بسته شدن درب و انجام گیری کارکرد دستگاه می تواند موجب بروز خرابی های بعدی نیز در انواع ماشین های لباسشویی باشد.

 

تعمیر خرابی درب ماشین لباسشویی

جهت برسی، عیب یابی و تعمیر، اختلالات درب ماشین لباسشویی خود با مرکز تخصصی تعمیرات لباسشویی الیس سرویس تماس حاصل کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن کارشناسان مجموعه جهت خدمات دهی در محل توسط مرکز اعزام شوند.